Vozol Şarj Süresi Ne Kadar?

Vozol şarj süresi ne kadar? Bilindiği gibi Vozol cihazların içerisinde şarj edilebilir pil bulunmaktadır. Kullanım için piller bittiğinde yeniden doldurulması gerekir. İşte bu noktada pillerin ne kadar sürede şarj olduğu merak edilir.

Vozol Ne Kadar Sürede Şarj Olur?

Vozol, ortalama 45 dakikada şarj olur. Bu sürenin sonunda pilin seviyesi %100 olur ve kullanıcılar elektronik sigaranın keyfini sorunsuz bir şekilde çıkarmaya devam eder.

Buradaki süre cihazın pil kapasitesine göre farklılık gösterir. Çünkü bazı cihazlarda 500 mAh kapasitesinde piller varken, bazılarında ise 650 mAh kapasitesinde piller bulunur. Kısacası pil kapasitesine bağlı olarak bu süre değişir.

Şarj süresine etki eden bir diğer husus ise cihazın hızlı şarj özelliğinin olup olmamasıdır. Her ne kadar yeni modellerin neredeyse tamamında bu özellik vardır ve şarj süresi daha kısadır. Bu özelliğin olmadığı cihazlarda ise süre ortalama 60 dakikadır. VOZOL Merkez üzerinden aldığınız tüm puff cihazlar kargo garantisindedir.

Vozol’ların şarj süresine etki eden diğer unsurlar ise aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Şarj cihazının ve kablosunun kalitesi önemlidir. Kalitesiz adaptörler hem pilin dolma süresini uzatır hem de cihazın bozulmasına neden olabilir.
  • Güç kaynağı, önemli bir diğer etkendir. Priz, bilgisayar ve powerbank gibi farklı güç kaynakları kullanılabilir. Bunlara göre de süre değişkenlik gösterir.

Vozol Şarjda Uzun Süre Kalırsa Bozulur Mu?

Vozol’ların şarj edilme süreleri ile ilgili bazı çekinceler vardır. Bazı kullanıcılar, cihazın uzun süre şarjda kalması nedeniyle bozulabileceğini iddia eder. Ancak Vozol’larda, tıpkı cep telefonlarında olduğu gibi pil dolduğunda elektriği kesen sistem vardır. Dolayısıyla kaliteli şarj aleti tercih edildiğinde böyle bir sorun yaşanmayacaktır.

Şarj nedeniyle cihazların zarar görmesinin nedeni süre değil, kalitesiz ve orijinal olmayana adaptörlerin kullanılmasıdır. Kalitesiz adaptörler, cihazların güvenliği için ciddi bir risktir.

Vozol Şarj Bittiğini Nasıl Anlarız?

Bazı cihazların LED ekranları vardır ve buradaki şarj göstergesinden pilin bittiği anlaşılabilir. Ekranı olmayan cihazların ise alt bölümlerinde LED ışığı vardır. Söz konusu ışık pil azaldığında her çekimde yanıp söner ve bu şekilde pilin bitmeye yakın olduğunu kullanıcısına bildirir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir