Vozol Puff Bar Sigaralar Zararlı Mı?

Vozol puff bar sigaralar zararlı mı? Her geçen gün daha fazla kişi tarafından kullanılmaya başlanan Vozol, gerçeğe yakın sigara deneyimi sağlaması ile dikkat çeker. Peki, Vozol sigaralar zararlı mı? İçerisinde ne var? Bu soruların yanıtları ve Vozol puff bar sigaralar ile ilgili merak edilen hususlar yazımızın devamında.

Vozol Zararlı Mı?

Vozol, tek kullanımlık bir elektronik sigaradır. İçerisinde yer alan likidi buharlaştırır ve bu buhar ile kullanıcılarına içim deneyimi yaşatır. Gerçek sigaraya yakın bir deneyim yaşatması, oluşan buharın duman ile benzerlik göstermesi nedeniyle bu ürünün zararlı olup olmadığı sık sık sorgulanmaktadır.

Öncelikle bu ürün kullanıcılara duman değil, buhar vermektedir. Aradaki fark, birinin yanma sonucunda oluşması, diğerinin ise sıvının ısıtılmasına bağlı olarak meydana gelmesi şeklindedir. Duman, yanmadan dolayı içerisinde çok sayıda zararlı madde bulundurur. Buhar ise ilgili sıvının içindekileri taşır.

Vozol içerisinde yer alan likitte nikotin ve aroma vericiler vardır. Buna ek olarak da buharlaşmayı sağlayan ve gıda endüstrisinde de kullanıldığı bilinen maddeler bulunur. Bu açıdan bakıldığında ürünün genel olarak güvenli olduğu söylenebilir. Gerçek sigaraya kıyasla %95 daha güvenli olarak kabul edilir.

Vozol, gerçek sigaranın zararlı etkilerine maruz kalmak istemeyenlere yönelik bir üründür. Bu hedefi dahi güvenli olduğunu, gerçek sigaradan daha sağlıklı kullanım sağladığını gösterir. Ancak içerisinde yer alan düşük oranlı nikotinin az da olsa bağımlılık yapma olasılığı olduğu unutulmamalıdır.

Gerçek sigarada yüksek oranda bulunan nikotin, Vozol’larda çok daha düşük oranda vardır. Bundan dolayı bağımlılık yapma riski de düşüktür. Ancak böyle bir riskin olduğu unutulmamalıdır. Vozol’un resmi sitesinde de bu durum net olarak kullanıcılara aktarılmaktadır.

Nikotinsiz Vozol Zararlı Mı?

Vozol, nikotinsiz elektronik sigara içmek isteyenlere yönelik olarak da seçenekler sunar. Nikotinli ürünlerdeki oran %2 veya %5 iken, nikotinsiz olanlarda ise bu oran %0 şeklindedir. Dolayısıyla da kullanıcılar içim sürecinde nikotin almazlar.

Nikotinin olmaması, ürünlerin çok daha güvenli kabul edilmesini sağlar. Kullanıcılar, nikotin de almadıkları için sorunsuz bir içim süreci yaşar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir