Vozol Orijinallik Sorgulama

Vozol orijinallik sorgulama, satın alınan ürünün sahte veya orijinal olduğunun hızlı bir şekilde tespit edilmesine imkan verir. Bu işlem sayesinde kullanıcılar, sahte ürünlerin risklerinden korunurken, orijinal ürünlerin keyfini yaşama imkanı elde eder. Peki, Vozol orijinallik sorgulama nasıl yapılır?

Vozol Orijinallik Sorgulama Nereden Yapılır?

Alınan Vozol cihazların orijinal olup olmadığını anlamak için sorgulama işlemi yapılmalıdır. Orijinallik sorgulama; vozol.com ve vozoltech.com adreslerinden yapılır. Bu adresler, Vozol markasının resmi web siteleridir ve her iki adres de aynı siteye açılır.

Vozol’un resmi web sitesinin haricindeki sitelerde veya sayfalarda sorgulama işlemi yapılamaz. Yapılsa dahi doğru sonuç çıkmaz. Bundan dolayı kullanıcıların sorgulama yaptıkları sayfaya dikkat etmesi çok önemlidir.

Vozol Orijinallik Sorgulama Nasıl Yapılır?

Orijinallik sorgulama için iki farklı yöntem vardır ve bu yöntemler genel olarak birbirine fazlasıyla benzer. Her ikisi de resmi web sitesinden ve ürün kutusu üzerindeki kodlarla yapılır. İşte sorgulama yöntemlerine dair merak edilen detaylar:

1 – QR Kod ile Sorgulama

QR kod ile sorgulama için ürün kutusunda yer alan QR kodun açığa çıkarılması gerekir. Eski versiyonlarda bu kodun bir kısmı açıkta, diğer kısmı ise kazınacak bölümün altındadır. Metal bir eşya ile nazik şekilde kazınarak bu kod açığa çıkarılır. Yeni versiyonlarda ise QR kod, bandrolün altındadır. Bu aşamadan sonra izlenecek adımlar aşağıdaki gibidir:

  • İlk olarak cep telefonlarından QR kod okuma uygulaması açılır.
  • Kutuda yer alan kod okutulur.
  • Açılan siteye gidilir.
  • Açılan sayfadaki Verify butonuna basılır ve işlem tamamlanır.

Bu adımların ardından cihazın orijinal olup olmadığı ekranda görülür.

2 – Güvenlik Kodu ile Sorgulama

Güvenlik kodu ile sorgulama yapmak için yine ilgili bölümün kazınması ya da bandrolün kaldırılması gerekir. Böylece kod açığa çıkarılır. Sonrasında ise şu adımlar izlenmelidir:

  • Vozol’un resmi web sitesine girilir ve Product > Verify adımları izlenir.
  • İlgili bölüme kutu üzerindeki güvenlik kodu yazılır ve sorgulama yapılır.

Görüleceği üzere Vozol orijinallik sorgulama son derece basit bir işlemdir ve zorlanılmadan yapılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir