Vozol Kaç Çekim 1 Sigara?

Vozol kaç çekim 1 sigara? Elektronik sigara kullanıcılarının neredeyse tamamının merak ettiği soruların başında bu soru gelir. Özellikle gerçek sigaradan Vozol’a geçiş yapanlar, kaç nefes çekiminin 1 dal sigara yaptığını öğrenmek ister. Çekim sayısının karşılık geldiği sigara miktarına dair detaylar yazımızın devamında.

Vozol Puff Kaç Çekim 1 Sigara?

Vozol puff 20 çekim, 1 sigara yapar. Ancak buradaki çekim, hafif ve nazik şekilde yapılan çekimler için geçerlidir. Küçük nefes çekimlerinden 20 kere yapmak, yaklaşık olarak 1 dal sigara içmek ile aynı etkiye sahiptir. Ancak herkesin nefes büyüklüğü farklı olduğundan bunun kişilere göre değişebileceği unutulmamalıdır.

Vozol, kaliteli ve güvenli içim yapmak isteyenlerin favori ürünlerinden biridir. İçerisindeki likit ısıtılarak buhar elde edilir. Likidin içerisinde aroma ve nikotin vardır. Esasında kaç çekim 1 sigara sorusu, direkt olarak buradaki likit ile ilgilidir. Yani önemli olan çekim sayısı değil, ne kadar likit tüketildiğidir.

Burada dikkat alınması gereken bir diğer önemli detay ise coil yapısıdır. Eski coil’ler nispeten daha fazla likitten buhar elde ederken, yeni nesil teknolojiler ile likit kullanımı daha verimli hale getirilmiştir.

Vozol Ne Kadar Gider?

Vozol, farklı nefes kapasitesine sahip seçenekleri olan özel bir markadır. Ürün yelpazesi son derece geniş olan bu markanın 700’den 20000 seviyesine kadar değişen çekim kapasiteli seçenekleri bulunur. Dolayısıyla ürünün ne kadar gideceği, ne kadar süre yüksek performans ile kullanılacağı, tamamen ürünün kapasitesi ile ilgilidir. Vozol 20000 ortalama olarak 12 – 17 gün arası kullanıma bağlı olarak dayanmaktadır.

Buradaki bir diğer önemli etkenin yine kullanım yoğunluğu ve nefes büyüklüğü olduğu unutulmamalıdır. Zira her kullanıcının nefes büyüklüğü farklıdır. Çekim sayısına dair kapasite, küçük ve nazik nefesler üzerinden hesaplanmıştır. Ayrıca bu cihazların tek kullanımlık olduğu ve sonradan likit dolumu yapılamadığı unutulmamalıdır.

Vozol 5000, ortalama 12-15 günlük kullanım sağlarken, Vozol Vista 20000 ise ortalama 55-60 günlük kullanım sağlar. Vozol 700, 2-3 gün kullanım sağlarken, Vozol 10000 ise 30 günlük kullanım sağlar. Görüleceği üzere cihazın kapasitesine bağlı olarak kullanım süreleri farklılık gösterir. Bundan dolayı kullanım süresine ilişkin net bir rakam vermek çok zordur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir